Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Micle Cleanmo

Numer telefonu : +86 13921194466

WhatsApp : +13488888888

Free call

wyryty

June 17, 2019

najnowsze wiadomości o firmie wyryty
Przed zachodnią dynastią Zhou starożytni ludzie dzielili dzień i noc na 100 rzeźb i rzeźbili 100 kratek na trzonku klepsydów. W dzisiejszych czasach minuta wynosi 14 minut i 24 sekundy. „System 100 procent” jest najstarszym i najdłużej działającym systemem pomiaru czasu w Chinach.
Kiedy przyszło do dynastii Han, w tym samym czasie przyjęto metodę pomiaru czasu położenia słońca poprzez pomiar długości projekcji słońca za pomocą guimetra. Stół składa się z dwóch części: jedna jest wyprostowana na ziemi, aby zmierzyć cień słupka lub kamiennej kolumny, zwanej stołem; Jednym z nich jest kierunek północny i południowy w celu określenia sztywności cienia powierzchniowego, zwanego guisui. Ponieważ cień może być mierzony przez jednostkę długości, jest więc powiedzenie „cal czasu na cal złota”. Każda pozycja słońca mierzona przez gnomona stopniowo nabierała stałej nazwy i to było źródło godziny. W dynastiach sui i tang „czas azymutu słonecznego” oficjalnie przekształcił się w „czas dwunastu godzin”. Połączenie „stuprocentowego systemu” i „dwunastogodzinnego taktowania” sprawiło, że starożytny chiński system pomiaru czasu był coraz doskonalszy.
Pod koniec dynastii Ming i na początku dynastii Qing, do Chin wprowadzono zachodnie zegary mechaniczne. Ponieważ system nie może być podzielny przez dwanaście godzin, nie jest łatwo obliczyć i został zmieniony na 96 razy, 108 razy i 120 razy. Dopiero dynastia qing oficjalnie postanowiła, że ​​dzień i noc mają 96 rzeźb, z ośmioma rzeźbami na godzinę, podzielonymi na cztery rzeźby.
Chińskie powieści klasyczne zawsze mają „południe trzy godziny jazdy do cięcia”, takie jak „podróż na zachód” dziewięć z powrotem: „powiedział Wei Zheng premier w domu, widok nocny suchy jak, są 萟 skarb, tylko zapach żurawia Li, dziewięć dni złej wróżki na to pozwala, trzyma jadeitowego cesarza Jin Zhi, wraz z jego trzykrotnym, starym snem, starym smokiem. W trzy czwarte południa, zgodnie z metodą przechowywania czasu, było piętnaście minut do dwunastej. Według uczonych yin-yang, Yang qi znajduje się w szczytowym momencie w tym czasie, podczas gdy współczesna astronomia uważa, że ​​południe jest u szczytu. Po południu trzy razy jest czas starożytnej ciężkiej karnej linii karnej, w tym czasie operacja pyta głowę, gaz Yang jest najbardziej sheng, gaz Yin po śmierci osoby natychmiast się rozproszy, przestępca, który popełnia haniebną zbrodnię , ściąć głowę „nawet duch nie może”, aby pokazać surową karę. Pomniejsze przestępstwa, mogą być cięte w południe, niech zrobi to jego duch. Tak więc „trzy minuty w południe, sen ściął starego smoka”, aby pokazać, że stara zbrodnia smoków jest bardzo poważna.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość